Rallye skupina b

Milovaná i nenáviděná monstra brázdící světové rally závody v letech 1981-1986

MG 6R Metro

Technický popis

Metro bylo auto smíšené konstrukce  se základním trubkovým rámem, na který se montovala karoserie vyrobená z kompozitních materiálů.

Pohon stroje obstarával uprostřed podélně umístěný motor Rover V6 (upravený V8 s odstraněním dvou válců ) se 4. ventilovou technikou s rozvodem DOHC. Celkový objem motoru činil 2999 ccm, byl vyladěn na maximální výkon 301 kW /9000 ot/min, kroutící moment 402 Nm/ 6500 ot/min.

Motor byl doplněn elektronickým vstřikováním Lucas- Micos, neměl turbodmychadlo !

Další součástí pohonu byla kapalinou ovládaná dvoulamelová suchá spojka AP s talířovou pružinou, pětistupňová manuální plně synchronizovaná převodovka, nesouměrný mezinápravový viskosní diferenciál Ferguson a dvojice samosvorných diferenciálů na obou poháněných nápravách a v neposlední řadě dvojice palivových nádrží z nehořlavého plastu o celkovém objemu 104 litrů paliva.

Podvozek tvořila nezávisle zavěšená kola na trojúhelníkových spodních ramenech se vzpěrami  McPherson  a seřiditelnými příčnými zkrutnými stabilizátory, doplněné o kapalinové tlumiče Bilstein.

Na všech kolech byly ventilované brzdové kotouče o průměru 305 mm se čtyřpístkovou technikou.

Karoserie byla vyrobena z plastů, pro zlepšení řiditelnosti byla doplněna netypickým předním a zadním křídlem, obě křídla byla stavitelná.

Základní rozměry - délka 3657 mm, šířka - 1860 mm a hmotnost 980 kg.