Rallye skupina b

Milovaná i nenáviděná monstra brázdící světové rally závody v letech 1981-1986

BÉČKA A PC HRY

Rally Trophy

Rally Trophy byl první závodní počin firmy Bugbear Entertainment. Bohužel se nedočkal následníka a firma vrhla další úsilí do nezáživné série Flat Out.

V samotné Rally trophy jsou dva herní módy - klasická rally a arkáda, k dispozici je 11 aut ve třech obtížnostních kategoriích. Pozornost bych věnoval spíše arkádě. Zde se hráč setkává přímo na tratích s pěticí soupeřů, kdy každá rally se skládá ze dvou rychlostních zkoušek. Pro postup do dalšího podniku musíte po odjetí obou závodů skončit celkově na třetím místě. Jestliže skončíte do třetího místa i v šampionátu, získáte bonusové vozidlo. Těch je stejně jako v základu 11, liší se vlastně jen zbarvením oproti původnímu. Hru výrobce vytvořil jako souboj historických aut počínaje Mini Cooperem a konče Lancií Stratos. Zajímavostí je skutečnost, že jednotlivá auta mají zcela rozdílné jízdní vlastnosti, takže si hráči přijdou na své. Bohužel výrobce do hry nedal žádný z vozů skupiny B. To ale neznamená, že by tato možnost neexistovala. K dispozici je poměrně velké množství úprav a nových vozů. Největší úpravou je „totální změna“ hry, kdy je celý vozový park nahrazen stroji skupiny WRC.

Pro tyto stránky je ale zajímavější možnost stažení  aut skupiny B a to Lancie S4 , Lancie 037, Peugeotu 205 T16, Audi S1. Fordu RS 200 Porsche 911 RSC a Mazdy RX-7 . Většina béčkových aut je ve hře ale velmi těžko ovladatelná , navíc se instalují v drtivé většině místo aut číslo 19 a 21, takže se společně na trati rozhodně všechny objevit nemohou.

Celkové hodnocení - výborná hra pro skutečné zazávodění si. Vřele doporučuji.

Žádné komentáře