Rallye skupina b

Milovaná i nenáviděná monstra brázdící světové rally závody v letech 1981-1986

BÉČKA A PC HRY

Rubrika věnovaná počítačovým hrám, ve kterých si autoři vzpoměli na tato auta

Colin McRae 2005 je v pořadí pátou hrou stejného znění od Codemaster.

Svým obsahem se podobá svým předchůdcům. Hráč si zde může vybrat mezi jednotlivými jízdami, šampionátem (zde jezdíte za Colina) a kariérou, kde jízdou v různých cupech otvíráte cestu výše a získáváte nová auta. Je celkem překvapivé, že poslední hry této pyramidy zpřístupňuje Nissan Pickup z dakarské rally.

Oproti předchůdcům výrobce nikterak nešetřil a celkem zde máte k dispozici 33 aut v mnoha kategoriích - WRC, béčka, Offroady, historiky atd.

Výběr tratí je těměř shodný s předchozí verzí hry, grafika je slušná a jednotlivá auta vydávají různé zvuky a mají velmi rozdílné jízdní vlastnosti. V sérii CMR zabírá klasické místo i skupina B . Ta je zde prezentována vozy Aidi S1,Peugeot 205, Metro a Ford RS 200. Překvapení se hráč dočká při otevření historických vozidel, kde nalezne ještě Lancii 037. Tím je výčet vozidel uzavřen, co ale není konečné je jejich vzhled. Díky nadšencům pro hry je možno původní zbarvení přehrát , takže v konečné fázi můžete mít ve své hře 3 verze Audi S1, 4 verze Peugeotu 205, 5 verzí Metra, 7 verzí Fordu (dvě jsou ale zcela nepoužitelné) a 6 verzí Lancie 037. Při určitých úpravách v programu se vám tato auta mohou sejít v jedné hře.

Dobré je i to, že auta pro CMR 04 a CMR 2005 je možné v obou hrách zaměňovat.

Celkové hodnocení - kde jinde můžete hrát za tak velkou plejádu béček ? Takže vřele doporučuji.

Posledni komentare
13.05.2015 20:13:16: smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}

Toca Racer Driver 3 je poslední z řady od Codemasteru.

Přestože má pořadové číslo 3, je to již pátý produkt z řady . Pod názvem Toca se hráčům i zájemcům o automobilový sport vybaví okruhové závody. A právě o tom Toca byla a je doposud. V té s číslem 3 se můžete svézt na okruhu s neskutečným počtem vozů od historických mercedesů, přes kamiony až po různé typy formulí a GT strojů. Novinkou jsou ale dvě nová prostředí - ryllycross - závody ve skupině a rally na čas. A právě v té výrobce nabízí i jediné béčko a to Audi S1.  Co říci k novému počinu ? Nechť je Toca i nadále okruhovým závoděním a neplete se do toho, čemu nerozumí. Rally jsou ve hře celkem tři, pokaždé s jiným autem a všechny značně pokulhávají za okruhy. Chcete-li si zajezdit rally, tak rozhodně ne v této hře. Zajímavostí může být okruhový závod, ve kterém řídíte jedno z BMW-  M1. To jak je známo se rally také účastnilo, ale je prakticky nepravděpodobné, že by jej někdy nějaký výrobce do rallyové hry zařadil, takže jakási náhražka.

Celkové hodnocení - pro milovníky rally tuto hru určitě ne.

Rallis Sport Chalenge je dílem Microsoftu.

Hru je možno hrát jako karieru, jako závody na čas, jednotlivé závody či multiplayer.

V kariéře se hráč postupně probíjí od nejslabších aut po monstra jezdící americkou specialitu - rally závody do vrchu.

V rámci kariery se zde setkáte i se stroji skupiny B - Metrem, Audi S1, Peugeotem 205, Lancií S4 a Fordem RS200. Při vítězství ve skupině získáte milý bonus - Renault R5 Turbo. Ani tím ale výčet vozidel nekončí - v nejvyšší divizi je k dispozici ještě Audi S1 Climb Hill.

Zajímavostí je skutečnost, že se střídají tratě - klasická rally, rallycross,ledová rally a již zmíněné jízdy do vrchy - Climb Hill.

Jednotlivá vozidla mají ve hře mírně odlišné jízdní vlastnosti, co ale nepotěší je stále stejný a ještě k tomu do kola se opakující zvuk. Při normální obtížnosti je poměrně jednoduché se vypořádat se soupeři, proto vřele doporučuji zahrát si jednotlivou hru a zajezdit si s béčky na ledě, tam už to taková sranda není .

Celkové hodnocení - slušná grafika, slušný vozový park, slušná hratelnost, takže proč to nezkusit.

 

Cross Rally Championship 2005 je dílo společnosti Project 3 Interactive  a ihned je třeba říci, že se jedná o výrobek polské produkce. I těch je známo, že chybí licence, takže výsledky vypadají všelijak. Hra je jakousi karierou (poměrně nesmyslnou), ve které se jezdí po asfaltkách, sněhu a ledu, crossových tratích , okruzích a dokonce po plážích a to prakticky celým vozovým parkem. Ten se skládá z různorodé skupiny cestovních vozů, bugin . pickupů atd. Jedním z vozů je stroj s „nádherným“ názvem Quadro AD, což je jakási polská mutace Audi Quattra. Podobnost je čistě náhodná, zbarvení sice přibližně 20 variant (jedna horší než druhá), jízdní vlastnosti bída a utrpení.

 Celkově zhodnoceno - tuto hru si kupte, když už nevíte co byste jezdili.

Rally Trophy byl první závodní počin firmy Bugbear Entertainment. Bohužel se nedočkal následníka a firma vrhla další úsilí do nezáživné série Flat Out.

V samotné Rally trophy jsou dva herní módy - klasická rally a arkáda, k dispozici je 11 aut ve třech obtížnostních kategoriích. Pozornost bych věnoval spíše arkádě. Zde se hráč setkává přímo na tratích s pěticí soupeřů, kdy každá rally se skládá ze dvou rychlostních zkoušek. Pro postup do dalšího podniku musíte po odjetí obou závodů skončit celkově na třetím místě. Jestliže skončíte do třetího místa i v šampionátu, získáte bonusové vozidlo. Těch je stejně jako v základu 11, liší se vlastně jen zbarvením oproti původnímu. Hru výrobce vytvořil jako souboj historických aut počínaje Mini Cooperem a konče Lancií Stratos. Zajímavostí je skutečnost, že jednotlivá auta mají zcela rozdílné jízdní vlastnosti, takže si hráči přijdou na své. Bohužel výrobce do hry nedal žádný z vozů skupiny B. To ale neznamená, že by tato možnost neexistovala. K dispozici je poměrně velké množství úprav a nových vozů. Největší úpravou je „totální změna“ hry, kdy je celý vozový park nahrazen stroji skupiny WRC.

Pro tyto stránky je ale zajímavější možnost stažení  aut skupiny B a to Lancie S4 , Lancie 037, Peugeotu 205 T16, Audi S1. Fordu RS 200 Porsche 911 RSC a Mazdy RX-7 . Většina béčkových aut je ve hře ale velmi těžko ovladatelná , navíc se instalují v drtivé většině místo aut číslo 19 a 21, takže se společně na trati rozhodně všechny objevit nemohou.

Celkové hodnocení - výborná hra pro skutečné zazávodění si. Vřele doporučuji.

Rally Chamionship Extreme patří mezi herní vykopávky. Tomu odpovídá grafika hry, nad kterou se dnes hráč pousměje. Nicméně se jedná stále o jednu z nejlepších rallyových her, která kdy vyšla. Je možno ji hrát v různých módech, kde nejzajímavější je kariéra. Zde hráč začíná s nejjednoduššímu vozy skupiny N, aby se při úspěchu posouval stále dále až k nejrychlejším WRC strojům. Při úspěchu v jednotlivých kategoriích získává i bonusy - Mini Cooper, Lancii Stratos a při vítězství v nejvyšší divizi - Audi Quattro. Pokud je mi známo, je to jediné „dlouhé Audi“, které kdy bylo v nějaké hře použité. Tím sice kariéra končí, ale můžete si vyzkoušet souboj Audiny s vozy kategorie WRC. Audi se hůře řídí, hůře sedí na vozovce, zato je ale o něco rychlejší, takže výsledný duel není předem rozhodnut a záleží na umu řidiče.

Celkové hodnocení - tuto hru vřele doporučuji všem, kdo si chtějí pohodově zajezdit.

13.08.2011 13:32:06 - kuře: ahoj, Bčka se díky modderům dají najít i v Richard Burns rally - http://rbrplus.blog.cz/1008/link-cars-gr-b
13.04.2010 09:10:43 - group b: Colina 2 jsem nikdy neviděl, Mini je i v jiných verzích, ale tam rychlostně nestíhá.
29.03.2010 22:04:47 - Martin Happy: Colin McRae 2.0

je tam MG Metro 6R4 a Peugeot 206 T16 E1krom toho ještě jiné veterány jako Delta HF Integrale, Stratos, Escort Mk.I, Cooper S, Sierra Cosworth. Auta 4x4 se řídí stejně jako WRC, zadohraby sou neklidné, stratos to kompenzuje akcelerací, ale sierra chybu neodpustí. Mini je absolutně nedostižnej a je to nejlepší auto ve hře, což mě štve
17.06.2008 09:35:15 - group b: To máš pravdu, jedná se o překlep u fotky.

Co se týká CMR 04, je to zmíněné v textu, že jsou s CMR 2005 mnohá auta zaměnitelná.